Реклама

Велешката полиција активна на терен, ноќва уапсен уште еден крадец, одземеното вратено на сопственикот

SVR Veles policija

Ноќеска во 2.45 часот во Велес, полициски службеници го уапсиле Д.А.(21) од Велес. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражба од двор на ул.„Пајак Планина“, сопственост на А.А.(55) од Велес, при што одзел повеќе предмети.

Zito baner

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Agria

Можеби ќе ве интересира: