Велешката полиција активна на терен, ноќва уапсен уште еден крадец, одземеното вратено на сопственикот

Ноќеска во 2.45 часот во Велес, полициски службеници го уапсиле Д.А.(21) од Велес. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражба од двор на ул.„Пајак Планина“, сопственост на А.А.(55) од Велес, при што одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на … Продолжи со читање Велешката полиција активна на терен, ноќва уапсен уште еден крадец, одземеното вратено на сопственикот