Реклама

Приведен крадец од Велес, по распишана централна потерница

lisici

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Н.(30) од Велес кој бил баран по централна потерница, за одлежување казна затвор од една година и два месецa.

„Денеска (07.12.2022) во 12.00 часот на ул.„Димко Најдов“ во Велес, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Н.(30) од Велес. Тој бил осуден на казна затвор од една година и два месецa за сторени кривични дела по член 236 од Кривичниот законик, за „тешка кражба“. За него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Велес за доиздржување казна од речиси 12 месеци“, соопшти МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено – поправна установа за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира: