Реклама

Временска прогноза

Veles so dron Januari 20202

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во западните делови ќе има појава на локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 9 до 14 степени.

Agria

Продолжува периодот на променливо облачно време со релативно високи утрински температури. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои во недела на места ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски места.

Можеби ќе ве интересира: