Реклама

Повторно протест на приватните превозници, овој ќе ја блокираат „Илинденска“

protest jsp privatni avtobusi

Автобусите на приватните превозници од утре ќе се преселат кај бараките на Град Скопје информираат од „Слобода превоз“. Во кординација со преовизниците била однесена одлука, утре во 10 часот протестот да биде префрлен на булеварот „Илинденска“ каде ќе бидат блокирани сите леннти на потегот од зад Владата до Алумина.

Од „Слобода превоз“ објаснуваат дека одлуката е донесена затоа што управата на Град скопје е единствениот виновник за ситуацијата и затоа што сакаат да ги поштедат граѓаните од сообраќајниот хаос.

Agria

Приватните превозници со 200 автобуси блокираат неколку крстосници во главниот град во знак на револт поради неисплатениот долг од Град Скопје кој како што велат изнесува 90 милиони денари.

Можеби ќе ве интересира: