Реклама

Приведена велешанка затоа што се однесувала агресивно кон полицијата

mvr-policija-policisko-vozilo-noke-1000x600-1

На 21.01.2023 во 02.00 часот на подрачјето на Драчево, пред угостителски објект, од полициски службеници од Полициската станица Драчево била приведенa Р.С.(49) од Велес, а со неа била и уште една малолетничка, поради тоа што агресивно се однесувалa кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Agria

Можеби ќе ве интересира: