Реклама

Времето денеска облачно и врнежливо

Veles Noemvri dozd

Времето денеска ќе биде претежно облачно, а облачноста во поисточните делови ќе биде променлива. Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни, информираат од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Текстот продолжува под рекламата

Zito baner

На планините, а попладне и на некои повисоки места ќе има врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува, додаваат од УХМР. Температурата во утринските часови ќе биде од -1 до 7, а во текот на денот од 2 до 12 Целзиусови степени.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Во Велес времето денеска ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро температурата ќе биде 2, а во текот на денот ќе се искачи до 9 степени.

Можеби ќе ве интересира: