Приведен велешанец во Скопје, полицијата пронајде марихуана кај него

20 годишен велешанец е уапсен во Скопје. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале тој и уште други четири лица е пронајдена марихуана.Текстот продолжува под рекламата „На 23.01.2023 во 01:20 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле … Продолжи со читање Приведен велешанец во Скопје, полицијата пронајде марихуана кај него