Реклама

Претежно сончево со студено утро

Veles dekemvri malo movce

Сончево со мала, во североисточните делови со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Во Велес сончево со мала облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Минималната температура ќе се движи во интервал од -8 до 0°C, а максимумот од 2 до 10°C.

Можеби ќе ве интересира: