Реклама

Млад велешанец почина во затворот Идризово

zatvor ohrid

Велешанец на 27-годишна возраст кој издржувал казна затвор починал во затворот „Идризово“ информираат од Министерството за внатрешни работи.

Содржината продолжува под рекламата

На 03.02.2023 во 15.15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека во затворот починал осуденикот Д.Х.(27) од Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а на телoто немало видилив траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Можеби ќе ве интересира: