Реклама

Кај Уланци нападнат и ограбен мигрант од Мароко

Migranti kamion 1

Државјанин на Мароко, вчера во полициската станица во Велес пријавил дека бил нападнат и ограбен од двајца разбојници, информира полицијата.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Според пријавата, во неделата, во близина на село Уланци, општина Градско, А.А.А.Е.(33) од Мароко бил пресретнат од двајца непознати лица, кои го нападнале и му одзеле пари.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од полицијата велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: