Реклама

Ги злоупотребил личните податоци па подигнал кредит на туѓо име

denari pari

Вчера во СВР Велес 42 годишна велешанка пријавила дека била оштетена за 90 000 денари, откако некое лице ги злоупотребило личните податоци на нејзиниот сопруг и подигнало кредит од финансиското друштво.

Содржината продолжува под рекламата

„На 06.02.2023 во СВР Велес, 42 – годишна жена од Велес пријавила дека едно лице ги искористило личните податоци на нејзиниот сопруг и подигнало кредит од финансиското друштво во висина од 90.000 денари“, информира портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: