Реклама

Борец ремизираше со Локомотива Пехчево во втората контролка

Фудбалерите на Борец ремизираа со екипата на Локомотива Пехчево со резултат 1:1, на вториот подготвителен натпревар пред почетокот на пролетниот дел во Втората фудбалска лига.

Содржината продолжува под рекламата

Гостите го добија првиот дел од натпреварот со голот на Сунај по грешка на домашната одбрана. Во вториот дел Дамјан Пешевски го израмни резултатот за конечни 1:1.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Следна контрола за фудбалерите на Борец е закажана за во недела кога ќе гостуваат во Прилеп кај екипата на Победа.

Можеби ќе ве интересира: