Реклама

Временска прогноза

Veles, 9ti noemvri

Времето денеска наутро ќе биде умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до -1, а максималната ќе достигне од 4 до 12 степени.

Agria

Следува период на стабилно време со повеќе сончеви периоди и со постепен пораст на дневната температура.

Во вторник ќе дува засилен ветер од северен правец.

Можеби ќе ве интересира: