Реклама

Велешанец нападнат од повеќе лица, едно лице се заканувало и со оружје

tepacka maloletnici

Завчера на подрачје на Центар бил нападнат 39-годишен велешанец од повеќе лица.

„На 14.02.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, Н.Л.(39) од Велес пријавил дека на 13.02.2023 околу 09.30 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив му се заканило со огнено оружје“, информира МВР.

Agria

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: