Реклама

Наутро постудено, а преку денот претежно сончево и потопло

Veles dekemvri malo movce

По студеното утро, во текот на денот нè очекува претежно сончево и потопло време, со слаб ветер од југозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Минималната температура во земјава ќе се спушти и до -8 Целзиусови степени, а највисоката ќе достигне 15 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Слично време нè очекува и во Велес – наутро студено, преку денот сончево со максимална температура до 11 степени. Минималната температура во главниот град денеска ќе се спушти до 4 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Сончевото и претежно потопло време ќе се задржи и утре, но со мала до умерена облачност.

Можеби ќе ве интересира: