Реклама

Приведен разбојник во Велес, одземеното вратено на сопственикот

Veles, 9ti noemvri

Велешката полиција на 17.02.2023 во 23.00 часот во Велес го лишиле од слобода А.Д.(30) од Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

30-годишниот велешанец се сомничи дека околу 19.30 часотво Велес физички ја нападнал С.М.(64) од Велес, по што и одзел чанта со пари и лични предмети.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственичката, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: