Реклама

Временска прогноза

Veles, gradski park kaj ezerceto

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на слаб локален дожд претежно во источните делови.

Zito baner

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Можеби ќе ве интересира: