Реклама

Облачно со повремен дожд и слаб ветер

Veles dozd dekemvri 2022

Времето денеска се очекува да биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Минималната температура ќе се симне до 2, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 12 степени.

Можеби ќе ве интересира: