Реклама

Екстра лесното масло поскапува за 2 денари

benzini tocenje

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,53 отсто.

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-98“ и „евросупер БС-95“, на „евродизелот (Д-Е V)“ и на „мазутот М-1 НС“ не се менуваат. Малопродажната цена на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува 2,00 денара за литар.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 81,5 денари, додека цената на ЕУРОСУПЕР 98 ќе изнесува 83,5 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ останува 76 денари по литар, масло за горење екстра-лесно 1 (ЕЛ-1) – 75,700 (денари/литар) „мазут М-1 НС“ – 41,266 (денар/килограм).

Можеби ќе ве интересира: