Реклама

Временска прогноза

Reka Vardar, Veles mart 2023

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни со над 20 литри на квадратен метар и проследени со ретки грмежи, особено во југозападните делови. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Zito baner

Минималната температура ќе се движи во интервал од -1 до 7 степени, а максималната од 3 до 11 степени Целзиусови.

Agria

Утре претпладне ќе има слаб локален дожд, а потоа во следните денови ќе настапи стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Можеби ќе ве интересира: