Реклама

Велешанецот Мартин Талаков доби повик во фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година

Martin Talakov Zilina

Фудбалерот на Подбрезова, велешанецот Мартин Талаков доби шанса да дебитра во Македонската репрезентација до 21 година. Тој се најде на списокот на селекторот Канатларовски за престојните подготовки на младата селекција.

Zito baner

Талаков кариерата ја започна во Академија Пандев. Една полусезона ги бранеше боите на Борец, а од 2021 година ја започне својата интернационална кариера во Словачка, во екипите на Подбрезова и Жилина.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Македонската репрезентација до 21 година во турска Анталија ќе одигра три контролни натпревари против селекциите на Летонија (23. март), Финска (25. март) и Словачка (28. март), како дел од подготовките за почетокот на квалификацискиот циклус за ЕП 2024.

Можеби ќе ве интересира: