Доналд Трамп очекува да биде уапсен во вторник

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп објави дека ќе биде уапсен во вторник, зашто њујоршкиот обвинител разгледува поднесување обвинение против него во случајот со давање пари на жените кои наведуваа дека имале сексуални односи со него, за да не излезат во јавност. Трамп утринава, на социјалната мрежа Трут сошл напиша дека „нелегалните протекувања“ на информации од … Продолжи со читање Доналд Трамп очекува да биде уапсен во вторник