Реклама

(ФОТО) Забележителен успех младите борачи на Борец на Државното првенство за пионери

Младите борачи на Борец имаа забележителен успех на Државното првенство во борење слободен стил и борење за жени – пионери и пионерки, кое денес се одржа во Кочани.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

На првенството земаа учество 17 екипи со преку 120 борачи, а младите борачи на Борец освоија две трети места во категорија до 41 килограми, во конкуренција од 15 борачи.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Исто така во категорија до 48 килограми, во конкренција на 13 борачи освои три пети места. Од клубот велат дека ова е добар успех за Борец, со оглед на финансиката состојба во клубот, во кој само малкумина помагаат.

  • Barci drzavno prvenstvo Kocani
  • Boraci Borec pioneri4
  • Boraci Borec pioneri2

Можеби ќе ве интересира: