Реклама

Марјан „Доказ“ синоќа бил пренесен во болница

Marijan Dokaz i Kosta nojkov od VMRO DPMNE

Денеска од притворот од  истражниот затвор „Шутка“ итно е префрлен во ГОБ „8 Септември„ Марјан Стаменковски, сопственикот на порталот „Доказ“. Информацијата за Фокус ја потврдиле од затворот, од каде изјавиле дека тој е задржан на понатамошно лекување поради поради проблеми со срцето.

Zito baner

Претходно, како што објави порталот Макфкас поради болку во градите Марјан-Доказ бил пренесен на скопските клиники, односно на Клиниката за кардиологија, од каде вчера на свое барање се вратил во истражниот затвор.

Agria

Инаку, Марјан Доказ се гони за две кривични дела – ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем, а потоа и уцена, пиратерија на аудиовизуелно дело, злоупотреба на лични податоци, заради што повеќе од еден месец е во притвор. 

Можеби ќе ве интересира: