Реклама

СВР Велес: Лишен од слобода 23-годишен велешанец

SVR Veles policija

Полициски служеници од СВР Велес денеска (30.03.2023) го лишиле од слобода М.Ѓ.(23) од Велес. При претресот, кај него било пронајдено и одземено пакување марихуана.

23-годишниот велешанец е приведен во полициската станица во Велес, и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава, велат од полицијата.

Agria

Moжеби ќе ве интересира: