Реклама

Бензините остануваат со иста цена, поскапува мазутот

Benziska pumpa

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,111 денари и ќе изнесува 38,739 денари за килограм, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Содржината продолжува под рекламата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 останува 82 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 84,5 денари по литар. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ останува 73 денари по литар.

Можеби ќе ве интересира: