Реклама

(ФОТО) Сообраќајна незгода во центарот на Велес

soobrakajka-centar-djip-1

Сообраќајна незгода се случи вечерва во центарот на Велес, за среќа без посериозни последици, единствено настрадаа неколку железни столбови кои се на тротоарот.

Содржината продолжува под рекламата

Според информации на очевидци, возачот најверојатно возејќи по левата коловозна лента изгубил контрола врз возилото и тоа се искачило на тротоарот оштетувајќи ги железните столбови.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во овој момент сообраќајот се одвива отежнато, а полициски службеници вршат увид на местото на настанот.

Можеби ќе ве интересира: