сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Се запали приватен автобус во Скопје

Во пожар кој утрово избувна под железничката станица во Скопје изгоре автобус на приватни превозници. Во гаснењето на пожарот интервенираше Бригадата за противпожарна заштита, со две возила и седум пожарникари.

“Имавме повик за запален автобус во 7:20 часот. Нашата брза интервенција спречи пожарот да се прошири наоколу. Според првичните сознанија, причина за пожарот е електричната инсталација на автобусот”, рече Владимир Симоновски, командант на скопската пожарна единица.

Agria

За среќа, во оваа несреќа нема повредеди луѓе.