вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Кавадарчанка си го истепала својот бивш маж

zena tepa maz

38-годишен кавадарчанец доцна синоќа пријавил во полиција дека неговата шест години помлада сопруга физички го нападнала, соопшти полицијата.

„На 12.05.2020 во 23.30 часот во Полициската станица Кавадарци, Г.П.(38) од Кавадарци пријавил дека околу 18.45 часот во домот на неговата поранешна сопруга Х.П.(32), по кратка расправија, таа физички го нападнала. По документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава“, велат од СВР Велес.

Agria