Реклама

АЛСАТ ТВ: За 24 часа во земјава починаа 7 пациенти позитивни на Ковид – 19

bolnica Bergamo 997x485

Во последниве 24 часа во земјава починале 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид-19, објави Алсат ТВ.

Zito baner

Според информациите на телевизијата, 6 од нив починале во болницата „8 Септември“, а еден во Клиниката за инфективни болести.

Agria

Со ова вкупниот број починати во нашата земја достигна 140.

Официјални информации околу бројот на новозаболени до овој момент сѐ уште нема, но вицепремиерот Бујар Османи, изутринава, преку својот фејсбук профил објави дека денеска бројот на нови случаи е уште позагрижувачки.

Батали.нет дознава дека 27 од новозаразените се од Штип.