недела, 4 декември, 2022
Реклама

Се испотепале пред канцеларијата на познат велешки нотар

tepacka 997x485

Тепачка во ходникот на канцеларијата на велешки нотар, на улица „Алексо Демниевски“ се случи вчера околу 12 часот, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

25-годишниот Д.Б. од светиниколското село Пеширово бил нападнат од осум години постариот К.М. од велешко Горно Оризари.

Agria

Дали спор, поради кој двајцата биле на нотар или некакво друго недоразбирање било причина за тепачката, треба да расчистат истражните органи.

По целосно документирање на случајот, полиција ќе поднесе соодветна пријава.