Три дијаболи извадени од телото на бабата, внукот доби кривична за обид за убиство

Три дијаболи од воздушен пиштол се извадени од надлактицата на 81–годишната жена од Манастирец, во која завчера пукаше нејзиниот 33–годишниот внук, по кратка семејна расправија. Операцијата поминала добро, велат од кавадаречката болница „Пациентката е во стабилна состојба, надвор од животна опасност. Таа ќе остане на одделението за хирургија за да ја следиме нејзината состојба. Трите … Продолжи со читање Три дијаболи извадени од телото на бабата, внукот доби кривична за обид за убиство