Пендаровски денеска ќе и се обрати на јавноста

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во 11.30 часот ќе и се обрати на јавноста за актуелните случувања во земјава. Се очекува Претседателот да зборува за вонредната состојба која истекува утре, за ситуацијата со коронавирусот и за тоа дали евентуално ќе има лидерска средба. Вчера на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го прозва Пендаровски и … Продолжи со читање Пендаровски денеска ќе и се обрати на јавноста