Реклама

(ФОТО+ВИДЕО) Како изгледаше синоќешната превентивна патрола на полицијата низ улиците на Велес

Policija patrola naslovna

Велешката полиција синоќа продолжи со превентивните активности за носење заштита од коронавирус и одржување растојание од минимум два метри. Овие активности се насочени претежно кон младите граѓани, кои во вечерните часови се дружат меѓу себе во „Младински парк“, училишниот двор на Гимназијата, кај кружниот тек кај фонтаната во Нова населба и дворот на Основното училиште „Васил Главинов“, но и додека се движат низ градот.

Zito baner

Екипата на Батали.нет синоќа беше со патролата на СВР Велес. Според она што можеше да се забележи, младите велешани најчесто ги почитуваат мерките за заштита, но имаше и такви кои своите маски или ги носат спуштени или воопшто не ги носат.

Agria

Поради непочитување на Уредбата за носење на лична заштита, полицијата објави дека вчера казнила 33 граѓани на Велес со по 20 евра во денарска противвредност. Доколку казната се плати во рок од осум дена, таа ќе изнесува половина од предвидената сума.

Во продолжение, погледнете ја галеријата со фотографии од синоќешната превентивна патрола и видеото кое го снимивме.

Поврзани вести: