Реклама

Марјан Ристевски на радарот на ФК Борец

borec

Управата на ФК Борец интензивно работи на засилување на екипата за предстојната фудбалска сезона.

Zito baner

Нов играч на Борец наскоро би можел да биде и играчот од средниот ред Марјан Ристевски. Тој досега беше дел од екипите на Кожуф односно Тиквеш .

Agria

Тој ќе биде трето засилување по Стојчевски и Станковски. Досега верноста кон клубот ја продолжија и стандардниот голман Бурхан Мустафа и сите странци кои и досега го носеа дресот на Борец, Бразилецот Силва, најдобриот стрелец, хрватот Никола Прелчец, како и србите Радовиќ и Гавриќ.