Загина сопатник во сообраќајка кај Градско

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи на атопатот Градско – Велес, пред наплатната рампа загина 70-годишен човек, кој бил сопатник во автомобилот. Несреќата се случи вчера околу 18:20 часот, кога возило марка „Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 70-годишниот велешанец С.И. изгубило контрола, излетало од коловозот и се превртело. По несреќата, сопатникот … Продолжи со читање Загина сопатник во сообраќајка кај Градско