Реклама

БРАТОТ НА ЅВЕЗДАТА НА ЛИВЕРПУЛ ЗАГИНА ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА

Алмами Кеита, братот на играчот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, е еден од деветтемина загинати во автобуската несреќа на неговиот клуб Етоил де Гвинеј.

Zito baner

Клубот патувал на натпревар против Карифамориох кога сопирачките наеднаш откажале.

Agria

„Возевме по удолнината и сопирачките наеднаш откажаа, а возачот не можеше да го контролира возилото. Следно нешто на што се сеќавам е ударот во дрво”, раскажа преживеаниот тренер Абдурахман Конде.

Во автобусот имало 22 играчи, четворица стручни лица и возач. Девет патници загинаа, а 18 беа повредени, неколку од нив сериозно.