Реклама

Неделен Хороскоп: 2 март 2020 година – 8 март 2020 година

Овен

И покрај тоа што сте фокусирани на вашиот сектор на цели и кариера, постои друга страна од вас што би сакала да се повлече и тивко да се изрази. Сепак, двете страни можат да се надополнат една со друга, затоа што во тишината може да ги најдете одговорите на тековните професионални проблеми и други работи.

Zito baner

Плус, постои потенцијал да се сретнете со некого од минатото. Може да биде пријател, поранешен или стар симпатија. Бидејќи ретроградниот Меркур се враќа назад во вашиот социјален сектор, состанокот може да донесе поплава од спомени. Може дури и да доведе до помирување ако го сакате тоа.

Agria

Дали сте подготвени да забавите и да го почувствувате мирисот на кафето? Бидејќи претпазливата Венера се преселува во Бик, во меѓувреме, е време да ги искусите вашите сетила поцелосно. Со вашето брзање да стигнете некаде, можете многу да пропуштите.

Конечно, викендот може да донесе возбудлива средба која има духовен потенцијал.

Бик

Внимавајте со деталите, особено кога тие важат за вашата работа, деловна активност или клучните трансакции. Со логично премостување на Меркур и враќање назад во вашиот сектор на амбициите, внимавајте на грешките, особено кога потпишувате договори . Прочитајте го договорот и ако е многу важно, можеби ќе сакате да го проверите со адвокат. Никогаш не можете да бидете премногу внимателни.

Кон средината на неделата ќе бидете во вашиот елемент, додека слатката Венера влегува во вашиот знак, ставајќи ве во опуштено и оптимално расположение. Ова може да биде одлично време да се инвестира во преуредување, особено ако сакате да импресионирате некого. Плус, ова е можност да го забавите темпото и да одвоите времеза ваше негување и само-грижа. Смирувачка бања или релаксирачки спа-третман, ваше е само да одберете.

Во текот на викендот, можете да одите во тек со вашите социјални аранжмани или може да решите да барате возбуда. Усогласувањето на Венера со немирниот Уран укажува на желбата да се преселите во нови кругови.

Близнаци

Ако сте подготвени да патувате, размислете да направите список. Какошто внимателниот Меркур се враќа во вашиот сектор на далечни хоризонти, можете да заборавите нешто. Не ја напуштајте куќата без да бидете сигурни дека имате пасош, билети, хотелски резервации и сè што ви треба за да бидете сигурни дека вашето патување е без проблеми.

Во исто време, може да се судрите со некого од минатото, на пример како колега. Средбата со оваа личност на егзотична локација може да биде пријатна, но и шокантно изненадување.

Кон средината на неделата прекрасна Венера се разгледува во вашиот духовен сектор и останува тука до крајот на месецот, така што ова е можност да се сакате себеси. Ако сте биле зафатени, доволно за да се запуштите, одлучете сега да инвестирате во искуство што ќе ве направи да се чувствувате навистина добро.

Овој викенд исто така може да се соочите со неочекуваната средба со , особено ако барате романса.

Рак

Присуството на сонцето во вашиот сектор на патувања и авантури може да биде повик да го следите вашето срце. Време е да испланирате патување што е интересно и релаксирачко и можеби ќе имате можност за тивка рефлексија на патот.

На финансиска страна, би било паметно да ги средите документите поврзани со каква било трансакција, особено ако се работи за многу пари. Со оглед на тоа што Меркур се врати во вашиот сектор за бизнис и финансии, постои потенцијал за недоразбирања или забуна што може да се покаже многу скапо. Проверете ги овие детали и не ставајте пенкало на хартија, освен ако не сте целосно задоволни со договорот.

Исто така, вашиот социјален живот крцка со ветување. Кон средината на неделата романтичната Венера се преселува во Бик , зголемувајќи ги вашите шанси да најдете љубов и пријателство. И со оглед на тоа што оваа планета која се одржува, исто така, се усогласува со електричниот Уран во текот на викендот, не плашете се да експериментирате со движење во нови кругови или да се приклучите во некој клуб што одговара на вашите интереси.

Лав

Вашиот главен фокус на животниот стил ќе трае уште некое време, па ова е можност да ги погледнете вашите навики и да се запрашате дали ви се во полза. Со ладниот Марс и веселиот Јупитер во овој сектор, може да се чувствувате инспирирани од идејата дека малите промени што се повторуваат секој ден можат да доведат до големи резултати со текот на времето.

На овој начин, може да биде полесно да се вклопите, да изгубите тежина или да постигнете друга цел, без да чувствувате дека треба да се преиспитате за да го сторите тоа. Ситни промени во вашиот дневен распоред можат да ви помогнат да стигнете таму каде што треба да бидете. И, таму каде што ќе завршите, навистина може да биде многу добро место.

Ако сте спремни да го привлечете патот кон нечии добри книги, бујната Венус се преселува во Бик и поистакната зона, така што вистинскиот пристап може да ви помогне да успеете. Вмрежувањето со сите вистински луѓе за взаемна корист може да донесе повеќе можности и изобилство на позитивни контакти.

Девица

Меркур, вашата владејачка планета, повторно е во движење додека се враќа назад во Водолија и вашиот сектор на работа и велнес. За време на неговата фаза на премостување, постои потенцијал за одложувања и недоразбирања, па токму затоа треба да бидете претпазливи на работа и во секојдневните интеракции.

Направете резервна копија на оние важни датотеки на вашиот компјутер и ставете ги клучните документи на место каде лесно се пристапуваат и е лесно за паметење. Со малку предвидливост, нема потреба да се најдете неподготвени.

Ако копнеете по чувството на топло сонце на вашата кожа и песокот помеѓу нозете, тоа може да се должи на преместувањето на заводливата Венера во вашиот туристички сектор. Ако ова значи патување на некоја егзотична дестинација, одете по тоа. Може да ви направи многу добро.

Некој би можел да биде воодушевен од вас за време на викендот, но држете ги нозете на земја. Можеби не се такви како што изгледаат.

Вага

Оваа недела сè уште има моќен фокус на вашиот дом и семејство. И, со оптимистичниот Јупитер и динамичниот Марс во оваа зона, можеби ќе почувствувате дека конечно стигнувате некаде во врска со клучното прашање. Вашиот став може да биде полесен, поради експанзивното влијание на Јупитер кое ве охрабрува да се издигнете над се и да најдете друг начин.

Дури и да е така, со артикулирање на Меркур кој се враќа во вашиот сектор на креативност и романса кон средината на неделата, би било исто толку добро да внимавате на мешани пораки. Можеби мислите дека некој има очи само кон вас, но можеби тие се топли и пријателски расположени кон сите. Најдобро е да не донесувате заклучоци премногу брзо.

Покрај тоа, задушената Венера се сели во сензуалниот Бик и поинтензивната зона на ноќта, вашиот љубовен живот може да биде значително подобрен. Дали сте вклучени во пријателска романса? Сега тоа може да се промени од платонска кон интимна.

Конечно, може да добиете мала неочекуваност овој викенд, можеби не многу, но доволно за да ве насмее.

Шкорпија

Сонцето е во вашиот сектор на креативност и романса, така што сега имате можност да ги истражувате вашите природни таленти и можеби да ги однесете понатаму. Ако имате способности во уметноста, занаетчиството, музиката или што било друго, користете ја вашата фантазија за да ги подобрите вашите идеи и би можеле да направите многу добро. Ова е многу време да ја покажете вашата работа. Никогаш не знаете кој би можел да купи нешто што создавате.

Вашиот љубовен живот изгледа прилично убав, додека почетната Венера се преселува во секторот за врски кон средината на неделата. Нејзиното присуство тука може да помогне да се надминат какви било тешкотии и да ви овозможи да се опуштите во присуство на другите и да се чувствувате лесно. И, ако барате љубов, ова може да биде одлично време да започнете одново да се дружите. Може да ви бидат отворени многу можности.

Викендот може да донесе средби кои ќе ве разочараат и изненадат, но едната од нив најверојатно ќе се издвои повеќе од другите.

Стрелец

Какошто Меркур се враќа назад во Водолија и во вашиот сектор за комуникација, би било добро да се грижите кога потпишувате нешто важно. Со оваа жива планета и нејзината ретроградна фаза до следната недела, постои потенцијал за грешка.

Бидете сигурни да ги погледнете деталите и да не се обврзувате на ништо, сè додека не сте сигурни дека е точно за вас. И, дури и ако напредите, сеуште постои потенцијал за неочекувани промени, па затоа бидете подготвени за ова.

Ако сакате да ги промените вашите навики во исхраната, преместувањето на занесената Венера во Бик и секторот за вашиот животен стил може да го отежне спротивставувањето на искушението. Најдобро би било да ги одржувате очекувањата ниски во овој момент. Дури и да е така, поврзувањето со истомисленици кои ги споделуваат вашите цели може да ви даде поддршка што ви треба во тие моменти на слабост.

Викендот може да ве натера да бидете подготвени да се одморите дома со филм или добра книга. Направете го тоа, особено ако сте биле зафатени во последно време.

Јарец

Може да бидете многу зафатени со вашите планови и цели и да уживате во позитивноста што експанзивниот Јупитер го носи на вашиот знак. И со острата Марс, исто така тука, можеби ќе имате храброст да се движите надвор од вашата зона за удобност и да истражите нови можности.

Внимавајте со финансиите, затоа што убедливиот Меркур се враќа назад во вашата зона за пари оваа недела. Ако ве искушува некоја работа со висока сума на пари, не заборавајте да ги чувате сметките и документацијата бидејќи никогаш не знаете кога можеби ќе ви требаат.

Љубовта би можела да биде во воздухот какошто Венера се преселува во вашиот романтичен сектор кон средината на неделата, правејќи го ова одлично време да заминете некаде со вашиот партнер. Ако ви треба романтична пауза за двајца, ова е совршено време да го искористите.

Барате љубов? Викендот би можел да донесе динамична средба што има голема хемија.

Водолија

Меркур ја продолжува својата ретроградна фаза па би било добро да внимавате кога потпишувате нешто или купувате предмети што чинат повеќе. Што и да правите, прочитајте добро и чувајте ги соодветните документи и сметки.

Бидејќи слатката Венера влегува во вашата домашна зона остатокот од месецот, нејзиното присуство може да ве инспирира да го разубавите својот дом. Без разлика дали ви треба само бојадисување на ѕидовите или сакате да направите пообемни промени, ќе бидете во елемент и ќе го узивате во секој момент. До моментот кога ќе завршите, ќе се чувствувате многу горди за тоа што сте го постигнале.

Внимавајте со пари за време на викендот, затоа што сонувачкото соединување на сонцето и Нептун би можело да ве натера да давате пари за добротворни цели или да купувате работи за други. Бидете љубезни, но би било мудро и да си поставите ограничувања.

Покрај тоа, неочекуван гостин би можел да донесе позитивно и пријатно расположение во вашиот дом во недела.

Риби

Вашиот социјален живот продолжува да биде исто толку зафатен како и секогаш оваа недела. Но, со тоа што еден млад јупитер е вклучен во мешавината, можеби ќе сакате да го проширите својот круг на пријатели со тоа што ќе се приклучите на некој клуб, ќе се посветите на еден проект во заедницата и ќе се преселите во нови кругови. И со огнениот Марс, исто така во овој сектор, ќе имате доволно енергија за да бидете многу успешни во она што го правите. Можете да постигнете многу.

Со претрупаната Венера која се преселиуваво вашиот сектор за комуникација , можете да плените со дополнителен шарм и убедливост. Ако треба да му продадете идеја на некого, ова е време да го сторите тоа затоа што би можело да биде тешко да ви одолеат. Присуството на Венера тука исто така може да помогне да се надминат какви било тешкотии, полесно да се преговараат, да се најде компромис и да се затворат клучните зделки.

Сонцето во вашиот знак се спојува со Нептун во текот на викендот, па можеби се чувствувате како релаксирачки. Ако уживате во уметноста и занаетчиството, вашата фантазија би можела да стане реалност, овозможувајќи ви да направите убава работа.