Полицијата трага по маж исчезнат во надојдениот Вардар

Полициски екипи се уште трагаат по маж кој бил однесен од надојдената вода на Вардар, Инцидентот се случил вчера околу 14.30 часот во с.Белештевица, Велешко, на местото викано „Лавчани“, кога при обид со трактор да извлече возило во кое се наоѓала екипа на ЕВН, која отстранувала претходно настанат дефект, од надојдена вода С.Н. и возилото на … Продолжи со читање Полицијата трага по маж исчезнат во надојдениот Вардар