Спорт

Бисинов Фруитленд незапирлив, Металург РА совладан по втор пат

metalurg-ra-bisinov-fruitlend

Тимот на Бисинов Фруитленд ја продолжи серијата без пораз во Првата лига, откако на гостински терен во салата „во Автокоманда го совлада тимот на Металург РА со убедливи 33:24 во натпревар од 12 коло.Содржината продолжува под рекламата Домашниот состав им парираше на велешани само 8 минути, кога беше изедначено 4:4. …

Прочитај повеќе

Теодор Алексовски освои бронзен медал на меѓународниот боречки турнир „Ментаз Алајбегу“ во Скопје

Teodor Aleksovski BK Borec

Теодор Алексовски од Боречкиот клуб Борец, го освои бронзениот медал во категорија до 90 килограми, слободен стил, на силниот меѓународен турнир „Ментаз Алајбегу“, кој се одржа во Скопје. На турнирот учествуваа 110 борачи од шест држави.Содржината продолжува под рекламата Следниот викенд, борачите на БК Борец ќе патуваат за Белград каде …

Прочитај повеќе

Шпанија, Италија и Хрватска во „групата на смртта“, Србија против Англија на Евро 2024

Вечерва во Хамбург со жрепка беа одредени групите за првата фаза од Европското првенство во фудбал што следната година ќе се одржи во Германија. Домаќинот Германија е дел од А конкуренцијата во која ќе настапат уште Унгарија, Шкотска и Швајцарија. Актуелниот шампион Италија ќе биде во Б групата заедно со …

Прочитај повеќе

Видиќ: Морам ли прво да одам во затвор за да добијам некоја функција во српскиот фудбал?

Nemanja Vidic

Познатиот српски фудбалер Немања Видиќ, кој на почетокот на годината поднесе кандидатура за претседател на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) и набрзо се откажа од кандидатурата, јавно праша дали прво треба да оди во затвор за потоа да може да обавува некоја функција во српскиот фудбал. „А како тоа Драган …

Прочитај повеќе

Росоман му го нанесе првиот пораз на Превалец

Rosoman Prevalec 11 kolo

Фудбалерите на Превалец го доживеаја првиот пораз оваа сезона, во последниот натпревар од првиот дел на Третата фудбалска лига – Југ. Во Росоман тие беа поразени од домашниот тим со 2:1.Содржината продолжува под рекламата Лошото прво полувреме на фудбалерите на Превалец, по кое домашниот тим имаше водство од 2:0, со …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Борец ги среди „локосите“, продолжува битката за прво место

Lokomotiva Gradsko Borec

Екипата на Борец забележа гостински триумф над Локомотива Градско со 3:0, полувреме (2:0), во рамките на 11 коло од Третата фудбалска лига – Југ.Содржината продолжува под рекламата Резултатот го отвори Дејан Стефановски, уште во 5 минута, во 22 минута со автоголот на Ѓунет Исеинов, Борец поведе со 2:0, а конечниот резултат го постави …

Прочитај повеќе

Последно есенско коло во Третата фудбалска лига – Југ

Bucin Prevalec

Викендов ќе се одигра последното 11 коло од есенскиот дел на Третата фудбалска лига – Југ. Велешките претставници Борец и Превалец, ќе гостуваат на Локомотива Градско и Росоман.Содржината продолжува под рекламата Фудбалерите на Превалец со евентуална победа над Росоман, имаат можност да бидат есенски шампиони, доколку Големо Коњари не победи …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ревија на убави голови во Превалец, Ултрас беше лесен залак за Борец

Borec Ultras Treta Liga 18.11.2023

Екипата на Превалец успеа да забележи победа против Слога од Лажани со 6:1, полувреме 3:1, и со тоа да ја продолжи битката за врвот. Гостите иако поведоа уште на стартот на натпреварот, во Лажани беа испратени со шест гола во мрежата.Содржината продолжува под рекламата Борец исто така ја наполни мрежата …

Прочитај повеќе

Шкупи беше преголем залак за Кеги Моби

Kegi Mobi Skupi 19.11.2023

Екипата на Кеги Моби го забележа четвртиот пораз во првенството, откако вчера во салата „Гемиџии“ беа поразени од претендентот за шампионската титула, екипата на Шкупи со 7:4.Содржината продолжува под рекламата Гостите од Скопје уште од самиот страт ја презедоа иницијативата на теренот, но први во водство дојдоа домаќините. Сепак до …

Прочитај повеќе

Превалец ја декласираше Слога

Prevalec Sloga Lazani 19.11.2023

Уште една победа извојуваа фудбалерите на Превалец, и ја продолжија битката за првото место во Третата фудбалска лига -Југ. На стадионот во велешката населба Превалец, домашниот состав ја совлада Слога од Лажани со резултат 6:1, полувреме 3:1.Содржината продолжува под рекламата Ставревски Димче и Стојанов Пеце постигнаа по два погодоци,а стрелаа …

Прочитај повеќе