Спорт

(ВИДЕО) Борец без никакви проблеми го победи Ултрас

Borec Ultras Treta Liga 18.11.2023

Борец без поголеми проблеми дојде до победа од 6:0 против Ултрас во 10 коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ, на тој начин ја продолжи борбата за освојување на првото место.Содржината продолжува под рекламата На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес, на задоволство на малобројната публика, Борец дојде до предност …

Прочитај повеќе

Борец ќе го пречека Ултрас, Превалец домаќин на Слога Лажани

Borec Golemo Konjari

Останаа уште две кола до крајот на есенскиот дел од Третата фудбалска лига Југ. Велешките екипи кои се натпреваруваат во оваа лига, Борец и Превалец, ова коло ќе бидат домаќини на екипите на Ултрас и Слога Лажани.Содржината продолжува под рекламата Борец ја има улогата на фаворит против пеилепскиот состав Ултрас. …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Големо Коњари до победа во 86 минута, Борец и Превалец му дишат во врат

lokomotiva-golemo-konjari

Лидерот Големо Коњари потешко од очекувањата ја совлада Локомотив во Градско. Нерешено беше до 86 минута кога гостите со голот на Кире Наумоски го исвои трите бода. Содржината продолжува под рекламата Велешките преставници во Tретата фудбалска лига- Југ, Борец и Превалец, со победите во деветото коло против Марена и Бучин, …

Прочитај повеќе

Кеги Моби ги освои бодовите во Свети Николе

Kegi Mobi cel sostav

Кеги Моби врза две победи во Првата футсал лига на Македонија, совладувајќи го составот на Овче Поле на гостински терен во Свети Николе со резултат 6:4.Содржината продолжува под рекламата Петар Левков ја продолжи голгетерската серија постигнувајќи четири гола, по еден погодок постигнаа Христијан Ристовски и Иван Стојчев.Содржината продолжува под рекламата …

Прочитај повеќе

Успешно заврши трката „ВЕЛЕС ТРЧА 2023“

Veles Trca

Игор Јакомовски од „Корунерс“ од Скопје прв стигна на целта на вчерашната трка на 10 километри „Велес трча 2023“ со време 37:17, на пет километри прв е Роберто Димитриевски атлетичар од Велес. Кај жените прва на 10 километри е Фросина Михајловска со време 45 минути, а на 5 километри прва …

Прочитај повеќе

Борец Баскет го доби Мега Баскет во неизвесен дуел

Borec basket Mega Basket

Во крајно неизвесен натпревар, кошаркарите на Борец Баскет го победија прилепскиот состав Мега Баскет со резултат 69:63 и дојдоа до третата победа во првенството.Содржината продолжува под рекламата Иако се чинеше дека велеашни по доброто прво полувреме кое го добија со 37:29, лесно ќе ги освојат бодовите, велешани имаа пад во …

Прочитај повеќе

Превалец рутинирано ги освои бодовите против Бучин

Bucin Prevalec

Пред налетот на фудбалерите на Превалец падна и Бучин. Денес во рамки на деветото коло од Третата фудбалска лига – Југ, фудбалерите од велешката населба Превалец го совладаа домаќинот Бучин со резултат 4:2.Содржината продолжува под рекламата Стрелци на головите за Превалец беа Ставревски Димче, Чоков Антонио, Стојанов Пеце и еден …

Прочитај повеќе

Седум од седум за Бисинов Фруитленд

Bisinov Radovis prijatelska

Ракометарите на Бисинов Фруитленд ја забележаа седмата победа во седмиот натпревар во Првата ракометна лига. На гостувањето во Кичево, тие го совладаа домашниот состав со резултат 31:22.Содржината продолжува под рекламата Велешани немаа некој посериозен отпор од домашната екипа, па така рутинирано и без многу пот го добија овој натпревар.Содржината продолжува …

Прочитај повеќе

Атлетска трка „Велес трча 2023“

Stadion Zoran Paunov

На патеката во Градскиот парк и Градскиот фудбалски стадион „Зоран Паунов“ во Велес, денеска со почеток од 11 часот, се одржува Атлетската трка „ВЕЛЕС ТРЧА 2023“ на 5 и 10 километри за возрасни и детската трка на 100, 200, 300 и 400 метри.Содржината продолжува под рекламата Организатор е Атлетскиот рекреативен …

Прочитај повеќе

Хулигани во Задар ја нападнаа делегацијата на Црвена Звезда

kk crvena zvezda

Голем скандал се случил доцна синоќа во Задар, каде во два одвоени инциденти се нападнати членови на раководството на кошаркарскиот клуб Црвена ѕвезда и двајца новинари од Србија.Содржината продолжува под рекламата Најпрви маскирани лица нападнале членови на Управниот одбор на белградскиот клуб, а потоа во друг инцидент исто така биле …

Прочитај повеќе