Спорт

Велешанецот Мартин Димов, прво засилување за Бисинов Фруитленд

martin-dimov

Најавите на крајот од сезоната на ракометниот клуб Бисинов Фруитленд дека ќе се обидат да ги вратат велешките ракометари кои играат во други клубови, во Велес полека се остваруваат. Од клубот потврдија дека прво засилување за тимот во новата сезона ќе биде Мартин Димов.Текстот продолжува под рекламата Тој доаѓа од …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Илиев: Ги повикувам велешани на 31 мај да дојдат во спортската сала „Гемиџии“ заедно да ја прославиме титулата

ivica-iliev

Во петок велешкиот ракометен клуб Бисинов Фруитленд ќе го одигра последниот натпревар во сезоната против екипата на Јехона. Доколку и на овој натпревар победат, велешани ќе испишат историја и ќе биде клуб кој ја освоил лигата без ниту еден изгубен бод.Текстот продолжува под рекламата Капитенот на екипата, Ивица Илиев се …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бисинов: Со сите велешки играчи кои испаднале од мојата школа, Бисинов Фруитленд високо ќе котира во Супер лигата

nikola-bisinov

Ракометниот клуб Бисинов Фруитленд е клуб кој постои 10 години. Во овој краток временски интервал клубот оваа година постигна огромен успех со влез во ракометната Супер лига без ниту еден пораз, односно со максимален број на бодови, нешто што до сега ниту еден друг клуб не успеал да го направи.Текстот …

Прочитај повеќе

Башкими со победа против Илинден ја завери титулата во ОФС Велес

Baskimi Jabolciste

Лидерот на Општинската фудбалска лига – Велес, екипата на Башкими од село Јаболчиште, со победа на гостински терен од 3:2 против екипата на Илинден од Башино село го завери првото место во лигата. Тие од наесен ќе се натпреваруваат во Третата фудбалска лига – Југ. Текстот продолжува под рекламата Резултати: …

Прочитај повеќе

Борачот на БК Борец Аце Јовановски освои бронза на Државното првенство за кадети

Ace Jovanovski BK Borec

Аце Јовановски од Боречкиот клуб Борец го освои бронзениот медал во категорија до 55 килограми на Државното првенство за кадети кое се одржа вчера во Штип.Текстот продолжува под рекламата Боречкиот клуб Борец на Државното првемство настапи со пет борачи во различни категории и сите постигнаа солидни резултати.Текстот продолжува под рекламата …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Борец се врати во Втората фудбалска лига

Borec Vlazerimi

Во Битола, составот на Борец со 3:2 го победи Велазерими и ги оствари амбициите, да се врати во Втората лига. Голема беше радоста на велешани, од друга страна голема беше тагата кај сите во клубот од Кичево. Иако на два пати кичевчани имаа водство, Борец со двата гола на Пеце …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ивановски: Ги повикувам сите кои го сакаат Борец да не бодрат во Битола

Kiril Ivanovski Borec

Како се наближува сабота, денот кога ќе се одигра бараж натпреварот против екипата на Влазерими, така тензијата расте. Од Фудбалскиот клуб Борец ги повикуваат сите симпатизери на клубот, како и цела македонска спортка јавност да дојде во Битола и има даде подршка на најважниот натпревар во сезоната.Текстот продолжува под рекламата …

Прочитај повеќе

Од Борец со порака: Ајде велешани во Битола, бидете наш 12 играч против Влазерими

Gemidjii so fK Borec

Велес е на нозе. Сите со нетрпение очекуваат да дојде сабота, кога ќе следува вистинска инвазија на навивачи врз Битола. Повод е бараж натпреварот за влез во Втората фудбалска лига помеѓу екипите на Борец и Влазерими од Кичево.Текстот продолжува под рекламата Од клубот порачаа дека очекуваат публиката да биде нивни …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Чичевски: Влазерими заслужува респект, но нашите амбиции се влез во Втората лига

Milan Cicevski

Еден од најстандардните играчи на Борец сезонава даде свое видување пред бараж. натпреварот со Влазерими. Тој истакна дека кичевчани според резултатите не треба да се потценат, но амбициите на Борец е влез во повисок ранг на натпреварување.Текстот продолжува под рекламата „Уште од стартот на сезоната целта ни беше да го …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Димитковски: Очекувам во сабота да славиме пласман во Втората фудбалска лига

Ljupco Dimitkovski Ganjo

Фудбалерите на Борец ги очекува бараж дуелот против екипата на Влазерими од Кичево за влез во Втората фудбалска лига. Тренерот Љупчо Димитковски – Гањо очекува дека со помош на велешката публика ќе обезбедат пласман во Втората фудбалска лига.Текстот продолжува под рекламата „Да се осврнам на натпреварувачката 2023/24 која штотуку заврши …

Прочитај повеќе