Ништо ново, уште еден пораз на фудбалерите на Борец

Велешката гордост, Фудбалскиот клуб Борец продолжува со очајните резултати во Втората фудбалска лига. На стартот од пролетниот дел од сезоната , на гостувањето во Виница беа високо поразени од Слога со 4:0.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Се беше решено до 20 минута кога домаќините преку двата гола на Давид Манџуковски и Кристијан Јордановски водеа со 3:0. До крајот на натпреварот домашните постигнаа уште еден гол преку Бобан Тасевски во 55 минута, иако од 47 минута играа со играч помалку по исклучувањето на Кристијан Јордановски.

Agria

Борец останува закован на последното место без ниту еден освоен бод, додека конкуренцијата за опстанок Тетекс и Слога го зголемија своето бодовно салдо. Наредното коло во Велес гостува екипата на Беласица, која денес го совлада Детонит со 2:1.