Времето денес сончево со локална облачност

По студеното утро, во текот на денот нè очекува сончево и потопло време со мала локална облачност, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.Содржината продолжува под рекламата Минималните температури во земјава денеска ќе се движат во интервал од -5 до 3 Целзиусови степени, а максималните ќе … Продолжи со читање Времето денес сончево со локална облачност