Реклама

Шкупи беше преголем залак за Кеги Моби

Екипата на Кеги Моби го забележа четвртиот пораз во првенството, откако вчера во салата „Гемиџии“ беа поразени од претендентот за шампионската титула, екипата на Шкупи со 7:4.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Гостите од Скопје уште од самиот страт ја презедоа иницијативата на теренот, но први во водство дојдоа домаќините. Сепак до крајот на првиот дел скопјани дојдоа до предност од 4:3. Во вториот дел Шкупи само го зголеми водството за конечни 7:4. Еркан Сефери беше јунакот на Шкупи, бидејќи постигна три од седумте гола за гостинскиот тим.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По седум одиграни кола Кеги Моби се наоѓа на петата позиција со девет освоени бода, Во наредното коло Кеги Моби гостува во Кавадарци кај екипата на Црна Река.

Можеби ќе ве интересира: