Реклама

Англиски навивачи за македонското пиво: 84 кригли за 59 фунти

Англиските навивачи кои деновите беа присутни во Скопје за фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Англија, го посетија „Центар Бар“ вo центарот на Скопје и воодушевени од Свежо Точено Македонско пиво и промотивната цена на пивото.

Содржината продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

Англиските навивачи воодушевени од македонското пиво, на Фејсбук споделија фотографија и ја коментираа ниската цена на овој продукт. „59 фунти за 84 кригли (околу 0.70 фунти за кригла) во Скопје, Македонија“, стои во описот на фотографијата.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од „Центар бар“, информираа дека само вчера биле испиени 1100 литри пиво.

Можеби ќе ве интересира: