Реклама

Облачно со повремени врнежи од дожд

Veles oblacno oktomvri 2023

Во најголемиот дел од земјата ќе преовладува облачно и врнежливо време. Во текот на денот со повремени врнежи од дожд на пониските места, а на планинитe од снег.

Содржината продолжува под рекламата

batali.net 640x289px banner

Минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 6, а максималната од 6 до 12 степени.

Agria

Содржината продолжува под рекламата

Во Велес ќе преовладува облачно со повремен дожд, минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 6, а максималната од 6 до 12 степени.

Можеби ќе ве интересира: