Реклама

Приведени три лица од Велес кај кого била пронајдена дрога

lisici

Полициски службеници на СВР Велес, вчера во 15.10 часот ги привеле 30-годишната М.А., П.Т.(34) и Б.А.(42), сите од Велес, соопштија денеска од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

batali.net 640x289px banner

„При претрес во домот на М.А., извршен со наредба од Основен суд Велес, каде биле затекнати П.Т. и Б.А., биле пронајдени и одземени хероин, кокаин, таблети и дигитална вага“, стои во соопштението.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Тие биле приведени во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: