Реклама

(ФОТО) Борец загуби на првиот контролен натпревар со Победа

Фудбалерите на Борец се поразени од второлигашот Победа, со резултат 0:2, полувреме 0:0, на првиот контролен натпревар за велешани, кој денес се одигра на стадионот „Зоран Паунов“ во Велес.

Содржината продолжува под рекламата

batali.net 640x289px banner

Прилепчани дојдоа до победата во вториот дел преку Дарио Спиркоски во 60 минута и Амил Табаковиќ во 90 минута. И двајцата тренери, Љупчо Димитковски и Јане Николоски им дадо шанси на сите играчи да покажат што знаат.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Можеби ќе ве интересира: